ORCID iD je identifikátor autora (vědce, výzkumníka) jako osoby bez ohledu na aktuální či minulá zaměstnání nebo na souběh více zaměstnání. Rozhodně si tedy nezakládejte nové iD, použijte své stávající.

Seznam zaměstnání je jednou sekcí záznamu u ORCID, seznamy publikací pak jsou sekcí druhou, nezávislou. V záznamu ORCID údaje o publikacích žádné údaje o afiliacích autorů neobsahují.
Samotné propojení identifikátoru do informačního systému ČVUT nemá vliv na seznam publikací. Autor může mít ke svému záznamu u ORCID připojený libovolný počet afiliací, a současně propojení ORCID iD k ČVUT neznamená, že by se automaticky všechny publikace afiliovaly k ČVUT.

Studenti i zaměstnanci mají přístup do Usermapu i po ukončení studijního nebo pracovního vztahu k ČVUT. Pokud už nemají platné heslo, tak i pro ně je možnost obnovy hesla podle postupů https://ist.cvut.cz/podpora/navody/zmena-hesla/, včetně možnosti obnovy po telefonu (bod 4 – nouzové řešení). Můžete je tedy zkoušet kontaktovat, pokud na ně máte spojení. Význam to má především u těch s články (nebo statěmi) s rokem 2020 a novějšími.

Postupy obnovy hesla jsou popsány zde: https://ist.cvut.cz/podpora/navody/zmena-hesla/, včetně možnosti obnovy po telefonu (bod 4 – nouzové řešení).

K obnově hesla zkuste využít postup pro obnovení hesla: https://orcid.org/reset-password
Pokud se to nepodaří (např. proto, že k původní e-mailové adrese již nemáte přístup), kontaktujte podporu ORCID – https://support.orcid.org/hc/en-us/requests/new.
Na stránce ORCID si také můžete nastavit přihlašování k ORCID pomocí hesla ČVUT (tlačítkem „Access through your institution“ – viz https://support.orcid.org/hc/en-us/articles/360006972693).

Další možné situace a jejich řešení jsou popsány na stránkách Ústřední knihovny k ORCID na ČVUT.Vlastník stránky: VIC - oddělení IT podpory vědy (81312) , Poslední změna: 06.04.2022