OneNote je váš digitální poznámkový blok pro zaznamenávání a uspořádávání všeho, co máte na svých desktopových i mobilních zařízeních. Můžete si zapisovat myšlenky, ukládat si poznámky, rychle přidávat výstřižky z webu, přidávat libovolné soubory, vytvářet seznamy úkolů a také kreslit a načrtávat si vše, co vás zrovna napadne.

Dostupné pro

Studenty, Pracovníky, Partnery

Přínosy a klíčové funkce

         Služba je poskytována v prostředí Microsoft On-PremiseMicrosoft Office 365.

Kreslení a psaní – můžete kreslit a psát různými typy per a zvýrazňovačů, a to buď perem, které máte k zařízení, nebo prstem.
Udělejte si rychlou poznámku – přejděte rovnou na prázdnou stránku kliknutím na tlačítko Poznámka v Centru akcí a na podporovaných typech per.
Pracujte společně – sdílejte svoje poznámkové bloky s kolegy, rodinou nebo přáteli a upravujte je společně v reálném čase.
Sdílejte všechno přes OneNote – odesílejte webové stránky, recepty, dokumenty a další věci do OneNotu přes ovládací tlačítko Sdílet, Microsoft Edge, Clipper, Office Lens a řadu dalších služeb a aplikací.
Poslední poznámky – rychle si můžete otevřít svoje poslední poznámky (pomůže vám náhled jednotlivých stránek).
Vytváření seznamů – rychle si zapisujte seznamy úkolů se zaškrtávacími políčky.
Vyhledávání – ve svých poznámkách snadno najdete, co hledáte, včetně rukopisných poznámek a textů v obrázcích.
Papír – dělejte si poznámky na čistém pozadí nebo použijte čtverečkované nebo linkované pozadí, které usnadňuje kreslení a psaní.
Vlastní formátování – uspořádejte si poznámky pomocí tabulek, odrážek, barev a dalších možností.

Základní struktura OneNote je založena na několika úrovních. Základní úrovní jsou jednotlivé poznámkové bloky. Poznámkové bloky se skládají z oddílů, které jsou pro lepší tematické dělení barevně odlišeny. Z velkého množství oddílů, lze pro lepší přehlednost vytvořit skupiny oddílů. Každý oddíl je pak tvořen stránkami, na které jsou pak vkládány poznámky.

Aplikace pro mobilní verze: AndroidiOS, Windows 10 Mobile

Než začnete

Centrum nápovědy k produktu OneNote
Úvodní příručka pro OneNote (PDF)

Upozornění:

Microsoft provádí zálohování služby pro případ jejího globálního selhání. Bližší informace naleznete na této stránce.
VIC ČVUT nezálohuje data v prostředí Microsoft Exchange online (Office 365) pro potřeby individuálních požadavků na obnovení. Vlastník stránky: VIC - oddělení integrace a koordinace (81370) , Poslední změna: 18.02.2022