Teams spojuje vše potřebné do jednoho sdíleného pracovního prostoru, kde můžete chatovat, pořádat schůzky, sdílet soubory a pracovat s ostatními aplikacemi.

Dostupné pro

Studenty, Pracovníky, Partnery

 

Přihlášení

Pro přihlášení do MS Teams nepoužívejte e-mailovou adresu ČVUT, ale přihlašovací údaje k účtu ČVUT ve formátu: username@cvut.cz a heslo ČVUT.

 

Maximální limity v Microsoft Teams:

Chat:
Počet lidí ve videokonferenci nebo hlasovém hovoru je 20.

Tým: videokonference v týmu (sejít se hned)
Počet lidí ve videokonferenci je 300.

Kalendář: videokonference v týmu (naplánovaná schůzka)
Počet lidí ve videokonferenci je 300.

Kalendář: moderovaná videokonference v týmu (živá událost)
Počet lidí ve videokonferenci je 20 000.
Upozornění: Tato funkce není dostupná uživatelům, kteří mají pouze fakultní e-mailovou schránku. 

Zadání (šablona Třída)
Maximální počet členů (studentů) je 200.

Poznámkového bloku předmětu (OneNote)
Maximální počet členů (studentů) je 200.

 

Technická podpora

Doporučujeme využívat HelpDesk ČVUT, nicméně aktuálně při rozšiřování studijní podpory i do MS Teams je možné kontaktovat následující osoby: Martin Listoň, Michal Kouba, Jan Koukal

 

Přínosy a klíčové funkce

         Služba je poskytována v prostředí Microsoft Office 365 .

Microsoft Teams představuje digitální centrum, ve kterém konverzace, schůzky, soubory i aplikace tvoří dohromady jednotné prostředí sady Office 365 Education. Pomocí aplikace Teams lze snadno a rychle přecházet od konverzací k vytváření materiálů, a zachovávat přitom kontext, souvislost a přehlednost. V Teams lze spoluvytvářet a sdílet soubory pomocí oblíbených aplikací Office 365, jako je Word, Excel, PowerPoint, OneNote a SharePoint. Zajišťuje Teams jedinečné potřeby jednotlivých skupin a umožňuje jejich snadnou spolupráci i dotažení projektů až do konce.

Microsoft Teams nahrazují funkce Skype for Business a umožňují tak hostovat audio konference, video konference a webové konference s kýmkoli na ČVUT i mimo ni. Získáte tak funkce, jako je například podpora plánování, pořizování poznámek, sdílení pracovní plochy, nahrávání souborů a chatování.

Aplikace Microsoft Teams na počítači, Macu nebo mobilním zařízení nabízí následující možnosti:

Týmy a kanály – Týmy a kanály nabízí lepší členění jednotlivých zpracovávaných témat a poskytují tak lepší přehled o dění prostřednictvím tematických konverzací. 
Chat – Když máte nové téma nebo nápad, které chcete představit týmu, můžete zahájit novou konverzaci. Mimo to můžete při chatování s jedním nebo více lidmi sdílet svou obrazovku.
Produktivní konverzace – Konverzace v kanálech může zobrazovat a prohledávat celý tým. Můžete se účastnit konverzací, lajkovat nebo ukládat důležité konverzace, zmiňovat určité osoby, aby se jim zobrazila zpráva od vás nebo upravovat soubory, které byly do konverzace přidány.
Soukromé konverzace a volání – V rámci chatu můžete mít soukromé osobní nebo skupinové konverzace, které nejsou ve veřejném kanálu týmu.
Okamžitá schůzka – K přeměně konverzace na schůzku stačí několik málo kliknutí. Přidejte zvuk, video a sdílejte svoji obrazovku.

Týmy a kanály

 

Než začnete

Centrum nápovědy k produktu Teams
Začínáme s Microsoft Teams pro pedagogy
Začínáme s Microsoft Teams pro vedoucí pracovníky
Výuková videa k Microsoft Teams
Microsoft Teams Interactive Demo [ENG]

 Vlastník stránky: VIC - oddělení integrace a koordinace (81370) , Poslední změna: 24.09.2020