Teams spojuje vše potřebné do jednoho sdíleného pracovního prostoru, kde můžete chatovat, pořádat schůzky, sdílet soubory a pracovat s ostatními aplikacemi.

Klasická verze Teams končí dne 31. března 2024. Pokud uživatelé budou i nadále používat klasické Teams, budou v nadcházejících měsících automaticky upgradováni na nové Teams. Více v aktualitě.

Dostupné pro

Studenty, Pracovníky, Partnery

Přínosy a klíčové funkce

Tým je centrální místo pro práci, aktivitu a spolupráci. Máte rychlý přehled ovšem, co se děje. Můžete vytvářet zprávy a virtuálně se potkat nejen se studenty. Sdílet soubory a obrazovku, vytvářet zadání a úkoly, plánovat a nahrávat videokonference, také spolupracovat týmově i mimo organizaci ČVUT.

Metodika pro automatické založení týmů:
Pravidla automatického zřízení týmů v MS TEAMS jsou definovány v příkazu rektora č. 21/2020.

Pro automatické založení Teamů v programu MS Teams slouží formulář „84010 – Pravidla vytváření týmů v MS Teams“ v KOS (https://napoveda.kos.cvut.cz/index.php/84010), přístupný pro rozvrháře a správce KOS. Formulář umožňuje nastavit a i v průběhu výuky měnit, zda má proběhnout jednorázová nebo pravidelná synchronizace učitelů a/nebo studentů podle toho, jak jsou zapsaní v KOS. Po ukončení platnosti požadavku ve formuláři dojde ke smazání týmu. Smazané týmy jsou v TEAMS uchovávány po dobu 30 dnů. Po uplynutí 30 dnů od smazání není možné tým včetně dat znovu obnovit.

Než začnete

Nápověda a výuka
Limity 
FAQ
Tipy
Začínáme s Microsoft Teams pro pedagogy
Úvodní příručka pro pedagogy (pdf)

Upozornění:

Přihlášení: Pro přihlášení nepoužívejte e-mailovou adresu ČVUT, ale přihlašovací údaje k účtu ČVUT ve formátu: username@cvut.cz a heslo ČVUT.

Microsoft provádí zálohování služby pro případ jejího globálního selhání. Bližší informace naleznete na této stránce.
VIC ČVUT nezálohuje data v prostředí Microsoft Exchange online (Office 365) pro potřeby individuálních požadavků na obnovení. 

Pověření k provozováníVlastník stránky: VIC - oddělení základních IT systémů II. (81380) , Poslední změna: 14.02.2024