Aktuálně

2021/05/01 Uživatelům individuálních instalací v rámci Campus-Wide licence se v tomto období může při spuštění MATLABu začít objevovat hláška s upozorněním na expiraci licence. Řešení viz návod HumuSoftu.

2021/03/12 Byla nasazena verze Matlab R2021a.

Campus-Wide License – celouniverzitní multilicence pro MATLAB, Simulink a jejich nadstavby/moduly/knihovny/tollboxy.


Programovací a numerická výpočetní platforma používaná inženýry a vědci k analýze dat, vývoji algoritmů, vytváření modelů a simulaci systémů. Poskytuje řešení v oblastech, jako je aplikovaná matematika, strojové učení, zpracování signálu a komunikace, zpracování obrazu a počítačové vidění, finanční analýza a modelování, návrh řídicích systémů, robotika a mnoha dalších.

Simulink je nadstavba pro simulaci a modelování dynamických systémů. Poskytuje uživateli možnost rychle a snadno vytvářet modely dynamických soustav ve formě blokových schémat.

Dostupné pro

studenty, pracovníky.

Přínosy a klíčové funkce


  • Multilicence uživatelům umožňuje využívat software v různých režimech (síťová instalce s licenčním serverem ČVUT; on-line přes  účet a MATLAB Portal u MathWorks; individuální licence pro počítače vlastněné univerzitou i soukromé počítače studentů a zaměstnanců univerzity) a v neomezeném množství.
  • Instalační média jsou dostupná na https://download.cvut.cz/ nebo na serveru https://central.fel.cvut.cz/ (záložka Download).
  • Aplikační knihovny (moduly/toolboxy) jsou k dispozici v rámci celouniverzitní multilicence nebo si je  samostaně dokupují fakulty a jednotlivá pracoviště podle specializace. 

Licenční servery provozuje VIC (přístup pouze ze sítě ČVUT nebo po připojení přes VPN) a některé fakulty samostatně. Síťový licenční soubor, ve kterém je i definovaný licenční server, si můžete stáhnout spolu s instalací.

  • lic.civ.cvut.cz     port 27001
  • ...

Než začnete

Sem bych přenesl většinu informací ze stránky https://download.cvut.cz/campus-wide-matlab/, která pak ztratí smysl a na download ČVUT zůstane jen link na nové umístění informací.

 Vlastník stránky: VIC - oddělení sítí a správy počítačů (81340) , Poslední změna: 11.06.2021