V aplikaci Microsoft Forms můžete vytvářet průzkumy, kvízy a hlasování a snadno zobrazovat získané výsledky.

Dostupné pro

Studenty, Pracovníky, Partnery

Přínosy a klíčové funkce

        Služba je poskytována v prostředí Microsoft Office 365.

Když vytvoříte kvíz nebo formulář, můžete pozvat jiné uživatele, aby na něj odpověděli pomocí libovolného webového prohlížeče, a to i na mobilních zařízeních. Po odeslání výsledků můžete odpovědi vyhodnotit pomocí integrované analýzy. Data formuláře, třeba výsledky kvízu, se dají snadno exportovat do Excelu k další analýze nebo vyhodnocení.

Rychlé zahájení práce – V několika jednoduchých krocích vytvoříte formulář nebo kvíz s otázkami, definujete nastavení, sdílení a prohlédnete si výsledky.
Vylepšení formuláře – Přidejte do formuláře logo nebo zobrazte vedle kvízových otázek obrázky nebo videa.
Sdílení a spolupráce – Chcete na kvízech a formulářích spolupracovat s kolegy? Chcete nasdílet kvíz nebo formulář jako šablonu ostatním k samostatnému použití? Můžete to udělat snadno a rychle.
Použití formulářů v ostatních produktech Office – Můžete také vložit kvízy, zjišťování, hlasování a další typy formulářů aplikace do ostatních produktů Office, které znáte a tam je používat.
Větvení – Můžete přidat logiku větvení do průzkumu nebo kvízového formuláře tak, že formulář se změní podle odpovědi na konkrétní otázku.
Nastavení ověřování – Ve výchozím nastavení můžou odpovídat na formulář nebo kvíz jenom lidé z vaší organizace. Pokud chcete, aby mohl odpovídat kdokoli, vyberte rozbalovací seznam „Odpovědět můžou jenom uživatelé v organizaci“ a pak vyberte „Odpovědět může kdokoliv s odkazem“. Mezi těmito dvěma nastaveními můžete přepínat výběrem rozevíracího seznamu.
Odeslání odkazu na formulář – Jsou čtyři možnosti rozeslání formuláře (odeslání odkazu formuláře pro ostatní uživatele, poslání QR kódu formuláře, vložení do webové stránky a pozvání ostatních k zobrazení formuláře nebo kvízu prostřednictvím e-mailu).

Než začnete

Vytvoření kvízu pomocí Microsoft Forms
Vytvoření formuláře v Microsoft Forms
Úprava nastavení formuláře nebo kvízu
Odeslání a Automatický sběr odpovědi formuláře Microsoft Forms
Úvodní příručka k Microsoft Forms
Časté otázky k Microsoft Forms

Upozornění:

Microsoft provádí zálohování služby pro případ jejího globálního selhání. Bližší informace naleznete na této stránce.
VIC ČVUT nezálohuje data v prostředí Microsoft Exchange online (Office 365) pro potřeby individuálních požadavků na obnovení. Vlastník stránky: VIC - oddělení integrace a koordinace (81370) , Poslední změna: 18.02.2022