V současné době existuje několik možností, jak se na ČVUT připojit k bezdrátové síti (Wi-Fi). Jednou z nich je projekt celosvětové bezdrátové sítě eduroam (education roaming) vyvíjený a provozovaný komunitou složenou ze vzdělávacích a vědeckých institucí. Přes eduroam se může student nebo zaměstnanec ČVUT připojit k internetu téměř po celém světě. Mapu pokrytí naleznete na stránkách sdružení CESNET.

Dostupné pro

Studenty, Pracovníky, Partnery

Jak funguje eduroam?

Kdykoliv se chce uživatel přihlásit do sítě eduroam, ověřuje se heslem eduroam proti své domácí instituci, ať už je doma či ve světě. Přestože je celý přenos zabezpečen, tak z charakteru bezdrátového přenosu a frekvence používání služby, je heslo eduroam z bezpečnostních důvodů odlišné od hlavního hesla ČVUT. Nejjednodušším a nejbezpečnějším způsobem, jak se připojit k eduroam a správně nastavit svůj notebook, tablet či mobil, je použít eduroam CAT nebo geteduroam.

Wi-Fi na fakultách

Některé fakulty provozují ověření do sítě eduroam nezávisle na ČVUT. V tom případě postupujte dle jejich návodu (FS a FEL). Další možností, jak se připojit k Wi-Fi, je použít lokálních či hostovských sítí na fakultách a součástech

Preferované nastavení

Automatické nastavení pro ostatní

Manuální nastaveníVlastník stránky: VIC - oddělení správy sítí (81340) , Poslední změna: 22.01.2024