Pro připojeni k síti eduroam je doporučeno použít automatické nastavení pomocí eduroam CAT – Configuration Assistant Tool. Aplikaci eduroam CAT si stáhnete z obchodu Google Play a konfigurační soubor ze stránek cat.eduroam.org. Při instalaci pouze zadáte své uživatelské jméno ve formátu novakj@cvut.cz a eduroam heslo, které si můžete nastavit na usermap.cvut.cz. Nastavení pomocí CAT je preferováno před manuálním nastavením z důvodu jednoduchosti a bezpečnosti pro uživatele (všechny volby týkající se certifikátů, metod ověření a šifrování jsou již předvyplněny pro ČVUT).

Postup nastavení sítě eduroam pomocí programu CAT pro Android 4.3 a vyšší

 

Stáhněte si aplikaci eduroam CAT z obchodu Google Play a proveďte instalaci.

Pomocí internetového prohlížeče si stáhněte konfigurační soubor (instalátor) z odkazu cat.eduroam.org (místo zadání odkazu můžete použít QR kód).

 

  

Potvrďte stažení instalátoru, ze seznamu organizací vyberte České vysoké učení technické a zvolte správnou verzi operačního systému Android.

 

  

Stažený konfigurační soubor otevřete a nainstalujte. Zadáte své uživatelské jméno ve formátu novakj@cvut.cz a eduroam heslo, které si můžete nastavit na usermap.cvut.cz. Znovu klikněte na Instaluj.

 

 

Nyní byste již měli být připojeni k internetu. Stav připojení si můžete zkontrolovat v nastavení Wi-Fi.

Konfigurační soubor nemusíte stahovat prohlížečem, ale můžete jej stáhnout přímo z aplikace eduroam CAT. Bohužel tento intuitivnější způsob vykazuje někdy chyby. Na pomalých připojení občas dochází k tomu, že aplikace tvrdí, že profil je poškozený. Ukončete ji, zkuste to znovu a pomaleji. Aplikace stahuje několik datových souborů paralelně a zobrazí tlačítko pro výběr profilu dřív než má staženo vše potřebné a pak selže.

 


Vlastník stránky: VIC - oddělení správy sítí (81340) , Poslední změna: 26.03.2019 , Štítky: androideduroamnávod