Telefonní ústředna zajišťuje základní hovorové spojení v rámci ČVUT v Praze a to přímou provolbou nebo přes spojovatele. (Mimo Správy účelových zařízení ČVUT, ta má vlastní externí ústředny ve svých objektech a dále mimo některá specializovaná externí pracoviště.)

Dostupné pro

Studenty, Pracovníky, Partnery, Veřejnost

Přínosy a klíčové funkce

  • přímá volba pobočkové linky provolbou (místo 1111 rovnou dosadíte příslušnou pobočkovou linku),
  • interní volání je bez tarifikace (bez účtování hovorů),
  • možnost definovat, kam lze z pobočkové linky volat (interní volání, ČR, svět),
  • zapojení do systému meziškolského volání bez tarifikace přes volbu 94 (pobočky IP telefonie (VoIP) jsou případně směrovány automaticky) https://vidcon.cesnet.cz/cs/sip/pripojeni.

Požadavky   

  • připojený kompatibilní telefonní přístroj (viz. níže),
  • požadavky od kateder/ústavů/středisek/oddělení směrujte na příslušné technicko-hospodářské odd., nebo správce budovy (založení, zrušení, změna linky, změna oprávnění volání, změna textu/jména na displeji telefonu, změna kam účtovat (středisko), text vyúčtování, hlášení poruchy atd.),
  • pro případnou editaci a změnu kontaktů v databázi usermap kontaktujte své technicko-hospodářské odd., případně editora kontaktních údajů.

Než začnete

Telefonní číslo na ČVUT v Praze je (+420) 22435 1111.
Volání „ven z ČVUT“ je přes 0 (nulu) nebo přes 94 (94 se vztahuje jen na klasické „drátové pobočky“ nikoliv VoIP – Cisco) (pozn.: příklad: pro volání do zahraničí tedy vytáčíte např.: 000421 nebo 9400421 – pro Slovenskou republiku).
Telefonní linky ČVUT a pobočková čísla najdete v kontaktní databázi https://usermap.cvut.cz.
Zkontrolujte si tedy zde své kontakty. Po přihlášení svým heslem se zobrazí podrobnější kontakty a tel. čísla definovaná jako interní, dále zde máte možnost částečné editace u svého profilu.
Interní přesměrování hovorů v rámci propojených ústředen Ericsson (drátové pobočky) je kódem po zvednutí sluchátka (menu u digitálních telefonů musí být v základním nastavení) *21*pobočka# a zavěsíte. Zrušení se provádí kódem #21#.
Přesměrování na externí linky je prioritně zablokované a povoluje se na žádost.

Hardware

    Přístroje pro klasické „drátové“ ústředny typu Ericsson MD110

  • Pro analogové pobočky stačí běžný telefon (nezáleží, zda má, či nemá displej). Bohužel naše ústředna na naši analogovou pobočku neumí přenášet funkci CLIP (zobrazení čísla volajícího).
  • Pro digitální pobočku se používá digitální telefon typu Dialog (původní výrobce Schrack / Ericsson). Je to proprietární přístroj s vlastním firemním protokolem komunikace a je jen kompatibilní s digitální kartou v ústředně. Nelze jej nahradit zařízením od jiného výrobce, nelze jej použít v běžné telefonní síti. Kompatibilní jsou navíc jen některé typy. Zobrazuje číslo volajícího, případně interní jméno.
  • Přístroje pro IP telefonii typu Cisco konzultujte s VIC.


Vlastník stránky: VIC - oddělení integrace a koordinace (81370) , Poslední změna: 01.03.2019