1. Zadávání dovolené v roce 2021

Do dnešního dne jsme stále neobdrželi žádné metodické pokyny k zapracování legislativních změn k čerpání dovolené v roce 2021. Aktuálně jsou hodnoty NÁROK a ČERPÁNO zobrazeny v hodinách (přebírají se z EGJE), hodnoty zadané v AEDO (PLÁNOVÁNO) dle původních pravidel ve dnech. Na straně AEDO nedochází k přepočítání dnů na hodiny!
Upozorňujeme, že nyní není systém odpovědný za počet čerpaných dnů zaměstnanců a nehlídá přečerpání dovolené! Pro získání informace o zůstatku dovolené použijte jiné zdroje.

V případě nejasností se obracejte na personální oddělení vaší součásti.

2. Plánovaná odstávka MIS a AEDO

Z důvodu naplánovaného upgrade (patch) databázového serveru Oracle Exadata budou subsystémy mimo provoz:

  • MIS v pátek 4. 2021 od 8:00 do pondělí 19. 4. 2021 do 8:00.
  • AEDO v pátek 4. 2021 od 8:00 do neděle 18. 4. 2021 do 20:00.

Za způsobené komplikace se omlouváme.

3. Novinky v AEDO

Pracovní cesty – Cestovní pojištění

Na produkčním prostředí byl nasazen nový report Report pro pojišťovnu, který najdete v modulu Reporty. Cílem reportu je zjednodušit sběr podkladů pro zasílání informací na pojišťovnu ERV o cestovním pojištění zaměstnanců ČVUT na zahraničních pracovních cestách. 

Report je přístupný zaměstnancům s rolí Cestovní pojištění a viditelnost záznamů omezena právem za pracoviště. Po dohodě s koordinátorem v této oblasti Ing. P. Šedivým, který zasílá podklady za celé ČVUT na pojišťovnu ERV, prosíme o spolupráci a kontrolu záznamů v reportu a zaslání zpětné vazby panu Ing. P. Šedivému. Krátký popis nastavení reportu najdete v příloze.

Předem děkujeme za spolupráci a doufáme, že se nám podaří odhalit všechny nedostatky, na které jsme během testování nenarazili a report Vám usnadní práci.

4. Platnost osobního certifikátu CESNET CA

Platnost certifikátu je roční a u řady z Vás dochází v současné době k jeho vypršení. AEDO měsíc před vypršením na tuto skutečnost zaměstnance upozorní informací na titulní stránce po přihlášení. Připomínáme, že pro plnohodnotné použití modulů je potřeba vystavit certifikát nový. Pozor, certifikát nelze prodloužit! Pokud je certifikát stále platný a vy chcete vystavit nový, je nutné platný certifikát zneplatnit (revokovat) a následně požádat o vydání certifikátu nového.  Nemůžete mít současně 2 platné certifikáty.
Aktuální informace a manuály k certifikátům používaných v AEDO jsou na stránkách IST.Vlastník stránky: VIC - oddělení IS ekonomických a správních agend (81313) , Poslední změna: 08.04.2021