Elektronická pošta (e-mail)
Pracovníkům, studentům a partnerům ČVUT nabízí a poskytují e-mailové služby Výpočetní a informační centrum (VIC) a některé fakulty (FSv, FS, FEL, FBMI).
Hlavním systémem pro evidenci emailových adres ČVUT, správu privátních adres a volbu preferovaného emailu je UserMap.
- E-mailové služby (Exchange)
- E-mailové služby fakult
- Preferovaná adresa – je taková adresa, která je systémem UserMap poskytována systémům, které umožňují práci jen s jednou emailovou adresou.
Privátní adresa – je adresou nepřidělovanou ČVUT a lze ji registrovat v UserMap. Privátní adresa může být i preferovanou, ale jen v případě kdy uživatel nemá přidělenu adresu ČVUT
E-mailové služby provozované na ČVUT se řídí pravidly zakotvenými v Příkazu rektora č.7/2021 „Pravidla provozu a využívání e-mailových služeb na ČVUT“ (k zobrazení je vyžadováno přihlášení).
Bližší vysvětlení významu e-mailových adres a souvisejících pojmů naleznete v popisu Typy osobních e-mailových adres – související stavy a pojmy.
Komunikace a spolupráce (na dokumentech)
ČVUT zprostředkovává množství nástrojů umožňujících komunikaci a usnadňující spolupráci jednotlivců a týmů v univerzitním prostředí i s externími partnery. Mezi takové nástroje patří:
- Microsoft Outlook
- Teams
- OneDrive
- Sharepoint
- Word
- Excel
Videokonference, webináře a stream (video)
Videokonference slouží k přenosu zvuku, videa nebo obrazu monitoru. Webináře a videokonference umožňují interaktivní spolupráci nad sdílenými materiály ve větším počtu lidí a jsou moderované. Mezi takové nástroje patří:
- Teams
- PowerPoint
Organizace času a (spolu)práce
Pro efektivní organizaci času, aktivit, úkolů, poznámek a sdílení kalendářů patří nástroje:
Formuláře
Forms je nástroj pro tvorbu průzkumů, kvízů a hlasování.
Projektové plánování
Pro plánovaní, řízení zdrojů, správu programů a portfolia včetně zobrazení časové osy (Ganttova diagramu) patří nástroje: