Zaměstnanci rektorátu jsou oprávněni používat vpn rektorátu pro práci z domova pouze po schválení jejich vpn role. O roli můžete požádat přes Helpdesk.

Stažení VPN klienta FortiClient

FortiClient verze 5 je ke stažení na webu http://www.forticlient.com/downloads . Podporované OS ve FortiClient verze 5.6 jsou:

  • windows 7 nebo vyšší (nezaměňujte s FortiClient App for Windows)
  • Android 4.1 nebo vyšší
  • iOS 9.0.0 nebo vyšší
  • Mac OSX v10.8 Mountain Lion nebo vyšší

Poznámka: pro OS Linux je k dispozici plugin do Network Manageru, viz. https://git.gnome.org/browse/network-manager-fortisslvpn , případně FortiClient verze 4 ovládaná přes CLI, viz. http://www.fortigate.cz/forticlient-download/ (zatím nevyzkoušeno)

Po spuštění instalace a proběhnutých antivirových testech vyberte pouze SSL verzi VPN, tj. „Secure Remote Access“:

Instalace a nastavení VPN klienta FortiClient pro Windows 7

 

Po ukončení instalace budete mít v pravém rohu lišty k dispozici zelenou ikonu nainstalovaného VPN klienta, přes pravé tlačítko nad ikonou vyvoláte nabídku a zvolíte „Open FortiClient Console“:

Po otevření FortiClient Console zvolte záložku „Remote Access“:

 

Následně klikněte na odkaz „Configure VPN“ a v záložce „SSL-VPN“ vyplňte v poli „Remote Gateway“ cestu k VPN koncentrátoru: „https://fw-ciirc.net.cvut.cz/rek“ :

Po kliknutí na tlačítko Apply dojde k uložení VPN profilu „Rektorat“. Pro připojení do VPN kliknete na zelenou ikonu nainstalovaného VPN klienta a vyberete svůj uložený profil, tj. „Connect to Rektorat“ :

Následně vyplníte své přihlašovací údaje (uživatelské jméno a heslo ČVUT):

Po úspěšném přihlášení se Vám zobrazí informace o nastavení a stavu VPN připojení:

Další návody pro VPN

Návod pro Windows 8 a 10
Návod pro Windows 7
Návod pro LinuxVlastník stránky: VIC - oddělení sítí a správy počítačů (81340) , Poslední změna: 06.04.2022 , Štítky: bezpečnostnávodVPN