Co je Heslo ČVUT?

Je to hlavní přístupové heslo do většiny univerzitních a fakultních systémů.

 

Je platnost Hesla ČVUT časově omezena?

Ano, z bezpečnostních důvodů je platnost hesla omezena na 365 dnů od jeho poslední změny. Po uplynutí této doby se heslem nepřihlásíte do žádného systému.

 

Nemohu se přihlásit. Kde je problém?

Existuje několik důvodů:

  • zadáváte chybné uživatelské jméno,
  • zadáváte chybné heslo – pozor na problém české a anglické klávesnice, CAPS LOCKu, klávesnice s prohozeným Z a Y,
  • Vaše heslo překročilo dobu platnosti,
  • nejste aktivním uživatelem, skončil vám zaměstnanecký studentský nebo jiný vztah k ČVUT. Přístup k některým systémům může být touto skutečností podmíněn,
  • nefunguje některá část systému pro ověření hesla.

 

Heslo ČVUT znám, ale uplynula mi doba jeho platnosti. Co mám dělat?

Otevřete si formulář pro změnu hesla po uplynutí platnosti a na něm zadejte uživatelské jméno, staré heslo a 2x nové heslo. Tím dojde k nastavení nového Hesla ČVUT.

POZOR! Tento způsob nastavení je možný pouze po dobu půl roku od uplynutí konce platnosti Hesla ČVUT. Po uplynutí této doby musíte osobně kontaktovat správce Hesel ČVUT.

 

Co mám dělat, když neznám svoje uživatelské jméno (loginname) a/nebo heslo ČVUT?

Obraťte se osobně na Kartové centrum ČVUT  nebo na správce Hesel ČVUT. Po ověření totožnosti Vám bude vydáno nové heslo.

 

Mohu heslo ČVUT obdržet emailem nebo telefonem?

Od 17.3.2020 je možné i vydání hesla na dálku.  Více informací o tomto způsobu vydání hesla najdete na stránce Změna hesla na dálku telefonicky / zapomenuté heslo.

 

Heslo znám, a chci si ho změnit. Jak mám postupovat?

Přihlaste se na adrese https://usermap.cvut.cz , klikněte vpravo nahoře na své jméno. Objeví se stránka s Vaším osobním profilem. Klikněte na záložku Nastavení a vyberte Nastavení hesla ČVUT. Zadejte dvakrát nové heslo splňující požadované parametry a klikněte na Uložit.

 

Blíží se mi konec platnosti Hesla ČVUT. Co mám dělat?

Změňte si heslo ČVUT dříve, než vám vyprší doba platnosti Hesla ČVUT.

 

Kde zjistím platnost mého Hesla ČVUT?

Zjistíte ho po přihlášení USERMAP , KOS nebo do vybraných fakultních systémů.Vlastník stránky: VIC - oddělení základních IT systémů I. (81370) , Poslední změna: 29.06.2022 , Štítky: FAQhesloheslo-ČVUTnávod