• Odstranění tiskárny z Windows 7
  Odstranění tiskárny je na tři kroky:
  1. odstranit frontu, to lze odebráním tiskárny ze zařízení a tiskáren
  2. odebrat ovladač – (lze s právy administrátora) z vlastností serveru, ovladače (vlastnosti serveru se objeví v horní liště po 1x kliknutí na některou z tiskáren)
  3. odebrat tiskový port, v našem případě SafeQ port, lze provést z balíčku, z adresáře s instalací a to spuštěním souboru unins.bat.
  4. V případě, že nemáte soubor unins.bat, ovladače a portu se zbavíte v nastavení tiskového serveru:Start ->  Zařízení a tiskárny -> v horní liště vybrat volbu „Vlastnosti tiskového serveru“ (objeví se po vybrání jakékoliv tiskárny), vybrat záložku „Porty“, tlačítko „Změnit nastaveni portu“, najít port SAFEQ001 a zvolit „Odstranit port“, podobně se dá odstranit i ovladač ve vedlejší záložce „Ovladače“.
 • Uložení tiskové úlohy
  Po odeslání úlohy k tisku doporučujeme zkontrolovat, jestli je správně uložená. Pokud chybí třetí ikona s lupou, úloha se nevytiskne. Příčinou může být chvilkový výpadek nebo slabší signál wifi.

.

 • Tisk na Olivetti v CIPS
  Oboustranný tisk je možný jen po zaslání tiskové úlohy  z počítačů v CIPS, kde je naistalován ovladač pro Olivetti. Takto zaslané úlohy nelze tisknout jinde než na Olivetti.
 • Nastavení formátu stránky

    Provedeme přímo v aplikaci, ve které je stránka vytvořena. Nastavení formátu v předvolbách tisku nedoporučujeme.Vlastník stránky: VIC - oddělení integrace a koordinace (81370) , Poslední změna: 24.05.2019 , Štítky: FAQnávodtisk