je služba zprostředkovávající audio a video konference umožňující komunikaci v reálném čase. S kolegy lze začít okamžitě komunikovat pomocí rychlých zpráv (chatu), telekonference dvou a více uživatelů (hlasových i video) včetně možnosti sdílení prezentací či aplikací a předávání řízení konference, a to i s externisty mimo ČVUT.

Dostupné pro

Studenty, Pracovníky, Partnery

Přínosy a klíčové funkce

         Služba je poskytována v prostředí Microsoft On-PremiseMicrosoft Office 365.

Chat – rychlé zprávy (chat) umožňují rychlou textovou komunikaci s kolegy. Je možné je používat samostatně i v kombinaci s dalšími typy hovorů.
Telekonference (hlasová) – hlasová telekonference je základním nástrojem komunikace. V rámci hovoru se můžete spojit s jedním i více kolegy najednou (až 250 účastníků najednou).
Telekonference (video) – funkce videokonference umožňuje realizovat videohovor (tj. tváří v tvář) soukromě s vaším kolegou, s několika kolegy najednou i s větším počtem účastníků (tzv. videokonference).
Sdílení plochy  – v rámci hovoru je možné sdílet s účastníky vlastní plochu, okno vybraného programu, poznámkového bloku OneNote či PowerPointovou prezentaci. Všichni účastníci tak mohou sledovat, co se děje na vašem počítači.
Předávání řízení – v průběhu hovoru je možné předat řízení nad plochou/programem jiným účastníkům, takže mohou zasahovat do zobrazovaného prostředí. To se hodí např. při řešení problémů na dálku, společné prezentaci či společném brainstormingu,…
Záznam hovoru – audio a video hovory i videokonference včetně sdílené plochy je možné zaznamenat a uložit jako audio/video soubor pro pozdější přehrání či sdílení.

Výhody aplikace

  • jakékoli zařízení, PC/Mac, iPhone, iPad a Android, 
  • neomezený počet schůzek, 
  • pozvání prostřednictvím URL, 
  • sdílení obrazovky,
  • implementované rychlé zprávy,
  • nahrávání souborů aplikace PowerPoint,
  • tabule, kreslení a společné úpravy,
  • videohovory s vysokým rozlišením.

Než začnete

Přihlášení – po nainstalování Skype pro firmy ze stránek Microsoftu, se přihlásíte ke Skype  ve formátu username@cvut.cz.
Kompletní nápověda
Instruktážní videoVlastník stránky: VIC - oddělení integrace a koordinace (81370), Poslední změna: 06.12.2019